Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


9
(+9|-0)
Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 28.11.2013 23:52:56
Długo zastanawiałem się czy coś tutaj wrzucić i szczerze? Nie chce mi się dłużej "wyczekiwać odpowiedniego momentu" a i też przy okazji z paru rad chętnie skorzystam a że do tego mam dzisiaj dobry dzień i chociażby to...



...nabazgrałem przed chwila... Rzucam się zatem na morze waszej krytyki =P

Rysuje MYSZKĄ w miarę regularnie od końca lipca tego roku (~4 próby rysunku w tygodniu), pierwsze próby na których traciłem wzrok od swoich bazgrołów to styczeń tego roku (zgadnijcie dlaczego =P) a wcześniej ostatnio rysowałem chyba... w zerówce. Obecnie jestem "w miarę" zadowolony ze swoich rysunków aczkolwiek zawsze bym coś zmieni i nie zawsze mi wszystko wychodzi, np poza, pysk, uszy, ręce... właściwie to wszystko i nic. Dzisiaj narysowałem coś takiego jak powyżej w około 5-10 minut bez przygotowania, zamysłu, czegokolwiek a np jutro to nie narysuje czegoś takiego nawet jakbym miał godzinę nad tym siedzieć --k

Głównie ćwiczę anatomie, pozy, perspektywę poprzez "szkicowanie sobie" czegoś takiego jak powyżej. Zacząłem "kolorować" swoje prace w tym miesiącu przy czym to i tak niewiele (tylko z 5 pokolorowanych) a zacząłem dopiero teraz bo... "wcześniej nie było co". Linie mam w miarę ogarniętą to teraz biorę się za kolory i tutaj jest moja prośba.

Czy znacie jakieś "ciekawe/dobre" tutorial'e z tym związane? Być może te z których Sami kiedyś korzystaliście? Znam "Naszego" Wujka dosyć dobrze ale teraz po prostu się pytam czy może ktokolwiek z Was "zna jakieś ciekawe tutorial'e" związane z technikami cieniowania, kolorowania? Cokolwiek...

Zarzucę jeszcze parę szkiców z ostatnich paru tygodni i moją pierwszą próbę cieniowania z koloru ciemnego do jasnego (zrobione 3 dni temu) i zbiórkę starych szkiców co kiedyś zrobiłem bodajże z sierpnia. Dodam może jeszcze że mój awatar także jest "mojej ręki" :-Pk

Wrzesień kiedy zacząłem rysować nowym pędzlem


Październik, na szybko, problem z uszami


Początek listopada



Szkice z sierpnia


Ciekawostka, moje drugie albo trzecie podejście do animacji "jako takiej/jakiejkolwiek"


W załącznikach dałem jeden szkic z listopada i ową próbę z cieniem.

Odnośnie jeszcze samych artów chciałem dodać że oryginały mają zazwyczaj około 10k x 8k pikseli, całkowicie inaczej mi się rysuje na 1000 x 800 niźli na owych 10k x 8k.

Aktualnie nie wiem za bardzo w jakim iść kierunku, jak pewnie zauważyliście mam chaotyczny styl... a raczej jego brak =F Zawsze staram się rysować tak jak leci mi ręka, tak jak się czuje. Sam styl mógłbym sobie wyrobić chociażby z pomocą owych tutorial'i w których nauczyłbym się konkretnych technik do których dodawałbym odrobinę swojego, ale dobra dosyć mojej gadany :-Pk Chciałem jeszcze tylko postawić dwa końcowe pytania...

"Czy według Was mam przed sobą jakąś przyszłość w rysunku?"

"Jaki tablet graficzny byście polecili?" hmm albo raczej "Czy zainwestować w droższego Intuosa czy może Bamboo?"
Załącznik:
png [18+] Would u like to join me.png Rozmiar: 305.30 KB; 1000x800 px
Aby oglądać załączniki [18+] musisz mieć ukończone 18 lat i włączoną odpowiednią opcję w profilu.
png [18+] shadow test dunno.png Rozmiar: 292.94 KB; 714x590 px
Aby oglądać załączniki [18+] musisz mieć ukończone 18 lat i włączoną odpowiednią opcję w profilu.

0
(+2|-2)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 0:02:46
Uncia Hortensis
Rabatka
Zostań przy myszce. Rysujesz nią lepiej niż sporo osób z tabletem za kilka tysięcy złotych ;-)k
(W sumie nie mam co innego do napisania poza właśnie pochwaleniem bardzo dobrych efektów pracy.)
Myr

1
(+2|-1)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 0:19:21
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
ja tak na serio to bym sie przywalił do tego "miecza" z animacji. To nie miecz tylko element zestawu "mały Power Ranger" :)
a reszta jest naprawdę spoko :) i widać postępy. Oby tak dalej
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 0:21:07
Cytat z "Fuma": (Link »)
Zostań przy myszce. Rysujesz nią lepiej niż sporo osób z tabletem za kilka tysięcy złotych ;-)k
(W sumie nie mam co innego do napisania poza właśnie pochwaleniem bardzo dobrych efektów pracy.)

Dzięki, aczkolwiek cały czas myślę i będę myśleć o tablecie. Tablet ma wiele zalet, chociażby najprostsza rzecz jaką są poziomy nacisku daje mi już sporo możliwości... mam także tysiąc na stanie i nie wiem co z tymi pieniędzmi zrobić =/ czy "inwestować" czy czekać. Tak czy siak, mimo ze w ogóle nie ćwiczę się w rysunku tradycyjnym to od czasu kiedy rysuje myszką to potrafię także coś na lekcji sobie narysować fajnego w zeszycie. Zatem, tak czy owak zostanę na razie przy myszce, chyba że dostanę nagłego zastrzyku gotówki.

Cytat z "Liskowic": (Link »)
ja tak na serio to bym sie przywalił do tego "miecza" z animacji. To nie miecz tylko element zestawu "mały Power Ranger" :)
a reszta jest naprawdę spoko :) i widać postępy. Oby tak dalej

Hah, wiem, wiem xD Ale na miecz nie patrz, w ogóle nie zwracałem na niego uwagi :-Pk I dzięki też za miłe słowo =]
Ostatnio edytowany przez Kirvis dnia 29.11.2013 0:25:32

-1
(+0|-1)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 0:30:17
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
jak nie zwracasz uwagi to po co go malowales XD

wyluzuj drocze sie
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 0:35:40
... "żeby ktoś się nie przyczepił że macha powietrzem" xD

3
(+3|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 0:43:33
Trickster
Anthro
Stary, przestań się katować, łap się za jakikolwiek tablet i rozwijaj się, bo masz talent.

3
(+3|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 0:55:35
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
zgadzam sie z przedmówcą
a jako pracę domową napiszesz 10000 razy "nie bede się dołował" abys to zapamietal napiszesz to wlasna krwią :lolk:
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 1:00:42
Trickster
Anthro
Przydałyby się te pióra ryjące rany w skórze z uniwersum Harrego Pottera. :D

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 1:08:22
byk
Anthro
Średnio mi się podoba w jaki sposób kolorujesz, ale krecha jest bardzo obiecująca.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

1
(+1|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 1:42:51
Trickster
Anthro
Cytat z "Kirvis": (Link »)

"Czy według Was mam przed sobą jakąś przyszłość w rysunku?"

"Jaki tablet graficzny byście polecili?" hmm albo raczej "Czy zainwestować w droższego Intuosa czy może Bamboo?"


Tak się zaaferowałem rysunkami, że nie zdążyłem odpowiedzieć na pytania.

Prosto z mostu. Pierwsze: tak. Drugie: Wacom Bamboo rozmiar S albo M cena waha się od 100 do 200zł. Ja mam swojego od dwóch lat i śmiga jak marzenie. Moje prace możesz sprawdzić na Furaffinity (na moim profilu jest link) wszystkie są rysowane tym tabletem. Wiesz, żebyś miał sobie jakieś porównanie. :)

Owocnej pracy życzę, bo jesteś lepszy niż nie jeden co próbował cokolwiek przez lata. <3

3
(+3|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 9:58:32
Kangur
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
Zostań przy myszce. Rysujesz nią lepiej niż sporo osób z tabletem za kilka tysięcy złotych ;-)k


NIE. Po stokroć NIE

Jeśli możesz kupić choćby najtańszy tablet, zrób to. Oszczędzi ci to masę czasu i pozwoli na użycie innych/nowych technik. Na początku tylko będzie się cieżko przyzwiczaić.

Jeśli lubisz masochizm to posłuchaj rady Fumy
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 29.11.2013 9:59:58

2
(+2|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 11:49:54
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Cytat z "Fuma": (Link »)
Zostań przy myszce. Rysujesz nią lepiej niż sporo osób z tabletem za kilka tysięcy złotych ;-)k


NIE. Po stokroć NIE

Jeśli możesz kupić choćby najtańszy tablet, zrób to. Oszczędzi ci to masę czasu i pozwoli na użycie innych/nowych technik. Na początku tylko będzie się cieżko przyzwiczaić.

Jeśli lubisz masochizm to posłuchaj rady Fumy


A wektorówka i pixelarty? Tutaj szlag trafia przy korzystaniu z tabletu. Ale fakt, lepiej mieć ten tablet niż potem się męczyć :P (Chociaż znam kilku artystów, którzy potrafią myszką robić cuda)
Ostatnio edytowany przez Pablo dnia 29.11.2013 12:10:41

0
(+1|-1)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 12:10:57
Kitsune
Zmiennokształtny
Cytat z "Pablo": (Link »)
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Cytat z "Fuma": (Link »)
Zostań przy myszce. Rysujesz nią lepiej niż sporo osób z tabletem za kilka tysięcy złotych ;-)k


NIE. Po stokroć NIE

Jeśli możesz kupić choćby najtańszy tablet, zrób to. Oszczędzi ci to masę czasu i pozwoli na użycie innych/nowych technik. Na początku tylko będzie się cieżko przyzwiczaić.

Jeśli lubisz masochizm to posłuchaj rady Fumy


A wektorówka? Tutaj szlag trafia przy korzystaniu z tabletu


Pracuje na wektorach - rysunek odręczny trzeba poprawiać każdy węzeł ;_; co innego trasowanie

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 14:55:26
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Jeśli możesz kupić choćby najtańszy tablet, zrób to. Oszczędzi ci to masę czasu i pozwoli na użycie innych/nowych technik. Na początku tylko będzie się cieżko przyzwiczaić.

W stu procentach się zgadzam. Mi chodziło o to, że myszką rysuje lepiej od wielu, więc nie ma co szastać się na superprotablet, chyba że akurat bardzo chce :-)k
Myr

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 14:59:30
Jakiego programu używasz? Co prawda jestem wyznawcą tradycyjnego ołówka, jednak ostatnio zaczynam się zastanawiać nad grafiką komputerową. Szczerze mówiąc jedynym programem graficznym z jakim do tej pory miałem do czynienia był Paint...

1
(+1|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 15:03:41
Mówcie co chcecie, ale pomimo lamerskiej nazwy Manga Studio to najlepszy program do rysowania z jakim się spotkałem (Photoshop lepszy tylko do post-processingu)

1
(+1|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 15:07:44
Kangur
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)

W stu procentach się zgadzam. Mi chodziło o to, że myszką rysuje lepiej od wielu, więc nie ma co szastać się na superprotablet, chyba że akurat bardzo chce :-)k


To prawda, nawet jakby kupil super pro tablet to nie wycisnalby z niego potencjalu

Cytat z "Pablo": (Link »)
Ale fakt, lepiej mieć ten tablet niż potem się męczyć :P


Yup, lepiej miec tablet niz nie miec, myszki mu nikt nie zabierze. Sam uzywam myszki w niektorych etapach

4
(+4|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 15:36:22
Z myszki na razie nie zrezygnuje ale już od tych paru miesięcy przymierzam się do kupna tabletu. Celuje w Intuosa M'ke panoramiczną, najlepsze proporcje i najmniejsze straty w powierzchni aktywnej tabletu =P Być może załatwię go sobie już na te święta ale nie wiem, matura zapasem i nie wiem na ile sobie pozwalać xF


Cytat z "Szerokogębny": (Link »)
Jakiego programu używasz? Co prawda jestem wyznawcą tradycyjnego ołówka, jednak ostatnio zaczynam się zastanawiać nad grafiką komputerową. Szczerze mówiąc jedynym programem graficznym z jakim do tej pory miałem do czynienia był Paint...

Bawię się w... Photoshop'ce, dlaczego? Z przyzwyczajenia ponieważ jak jeszcze miałem PC do spółki z moim bratem to on miał zainstalowanego właśnie Photoshopa, często korzystałem z programu i przyzwyczaiłem się do wielu skrótów i samego programu. Jak już dostałem własnego PC'ta to próbowałem przerzucić się na darmowe "zamienniki/odpowiedniki" chociażby Gimp, ale tak czy siak wróciłem do Photoshopa, nie jest mi z tym specjalnie dobrze ale cóż... :rollk:

BTW Spróbowałem pokolorować mój wczorajszy szkic/line'art? i wyszło mi coś takiego =P



Nie miałem za bardzo pomysłu jakie kolory dać ale koniec końców raczej jest ok, nie podoba mi się ten mój rozmyty cień tylko, i właściwie mogłem bardziej linie poprawić ale... meh
Ostatnio edytowany przez Kirvis dnia 29.11.2013 16:32:04

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 15:47:04
Kangur
Anthro
Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś pracował w różnych programach jednocześnie. Ja np. lubię pracować w photoshopie i SAI. Dzięki temu wyciągasz mocne strony z programów i niwelujesz te złe. Np. mi się tragicznie rysuje i cieniuje w photoshopie, więc najpierw robię to w SAI :V

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 16:16:30
Yup, ja sam znam paru, tylko za to w SAI nie potrafię jako tako nic myszką zrobić a i do SAI potrzeba różnych konfiguracji "pędzla" i ja nie potrafiłem sobie za bardzo ustawić owego xF Znowu za to będą mi się programy pierniczyć ze sobą, skróty to sobie już poustawiam ale samo to jak mi się pędzel zachowuje w SAI... dunno, ale cóż ja się jeszcze wszystkiego uczę a wybór programu to chyba jeden z mniejszych problemów jakby nie patrzeć.

Ja się teraz bardziej zastanawiam z której generacji tablet zakupić, z nowych Intuosów, wcześniejsze Bamboo, interesowałby mnie Intuos M (A5) CTH-680S ze zniżką kosztuje 696zł =F

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 17:32:18
Trickster
Anthro
Zauważ, że SAI ma funkcję wygładzania linii, więc dla kogoś kto katuje się póki co myszką jest to niemalże zbawienie jeśli chodzi o schludne i proste linie.

1
(+1|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 18:19:56
Aż odpaliłem SAI i sprawdziłem parę rzeczy i owszem masz racje ale... mam swoje ale, a mianowicie nie pamiętam aby SAI miał coś takiego na co wpadłem w PS i co mi bardzo pomaga a jest to... "swoista fizyka pędzla?" ponieważ pędzel nie leci cały czas w takim samym schemacie, kształt jego końcówki "jest żywy" jak w prawdziwym pędzlu. Próbowałem coś kombinować we właściwościach SAI i nic takiego nie mogłem znaleźć na tą chwile =F Jak się bardziej postaram, pociągnę kreski pod odpowiednim kątem wtedy uzyskuje efekt a'la zmiennego nacisku na linii. Maskuje to także różne niedoskonałości w prowadzonej linii.

EDIT: Wziąłem jeden z pędzli z większą ilością końcówek żeby było lepiej widać o co mi chodzi w tym wszystkim xF http://i.imgur.com/zSB1v8r.jpg
Ostatnio edytowany przez Kirvis dnia 29.11.2013 18:22:20

2
(+2|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 18:23:39
Do tego musisz mieć czujnik nachylenia w piórku, inaczej jest to emulowane programowo i nie ma kompletnie sensu.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek - porady i krytyka
Wysłano: 29.11.2013 18:42:09
Domyśliłem się w pewnym stopniu xF aczkolwiek tak czy siak potrafię sobie tym pomóc.
Ostatnio edytowany przez Kirvis dnia 29.11.2013 18:42:32

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane